Dżemysław mandarynkowy

Ponieważ dawno nie było to dziś będzie kulinarnie.

Idzie zima, idą święta a to dla mnie ewidentny znak, że zaraz zapach pomarańczy i mandarynek opanuje świat. Będą wszędzie skubane...a właściwie nie skubane tylko mocno obrane. Dlatego też podaję dziś przepis na dżemysława z....mandarynek;)!

Dżemysław z mandarynek

Co będzie Nam do tego potrzebne?
Mandarynki w ilości dowolnej.
Jedno dziecko

Przepis bardzo łatwy. Nawet rzekłabym, że najłatwiejszy na świecie. Bez konserwantów, bez cukru i bez...gotowania. Żadnych żelatyn ani innych takich. Samo zdrowie o ile ma się czystą ... podłogę. Nie urobimy się, nie umęczymy i nie będziemy zasypiać nad garami. Szybko, łatwo a czy przyjemnie...można polemizować;)

Sposób wykonania:

Obraną ze skórki mandarynkę podaje się dziecku. Dziecko najpierw ogląda i liże. Kiedy pierwszy kontakt dziecko-mandarynka dobiegnie końca następuje proces obróbki mechanicznej.

Pierwsze co następuje przeżuwanie i wyssanie soków możliwych. Ogranicza to ilość płynów biorących udział w obróbce a przez to docieramy do samej esencji mandarynki, więc dżemysław który otrzymamy to wszystko to co jest sednem a nie otoczką;)

Później następuje wyjęcie kawałka przeżutego z buzi, mielenie w łapkach. Proces równie potrzebny. Zmiękcza skórki, ugniata i pozwala na pozbycie się resztek niepotrzebnych typu jakieś żyłki mandarynkowe czy coś w podobie.

Po mieleniu moment kulminacyjny. Rzut na ziemie i poskakanie po tej biednej mandarynce co by dżemysław był gładki jak aksamit i zajmował dużo miejsca a już na pewno nie dopuszczalne są jakiekolwiek farfocle twarde.

I tak oto po obróbce mechanicznej otrzymujemy bardzo dietetyczny i cudownie gładki dżemysław z mandarynek. Jeśli ktoś jednak bardzo upiera się przy cukrze należy pamiętać, żeby przed totalnym upadkiem mandarynki sypnąć odrobinę cukru na podłogę. No w sumie to zależy ile kto chce. Myślę, że inne dodatki też się da tak sypnąć i można wtedy mieć dżemysław mandarynkowy z dodatkiem np. granta;) O to Ci dopiero gratka;)

Nic tylko...konsumować;)

Smacznego:)!

1 komentarz:

  1. i humor powrócił do mnie w mgieniu oka!

    Dobranocne buziaki śle!

    OdpowiedzUsuń