Jak coś jest proste to nie może być proste

Jak wielka potęgą są reklamy tego nie wie nikt, dopóki się o tym nie przekona. No i ja żem się przekonała. Zachciało mi się eksperimenta no wzięłam to na klatę...dzis na tapecie dwa domowe nie wypały...Papirus i budyń.

Po pierwsze Papirus. No reklama zwiodła mnie na manowce i kiedy widziałam tą zadowoloną Panią, która sobie smażyła bez tłuszczu, w papierku to i ja zaprganęłam. No i wzięłam kupiłam. No i głupia byłam.


No i owszem papierek w papryce jest a nawet cztery...tylko tak. Po pierwsze trzeba się mocno naprodukować, żeby pierś tam zmieścić jeśli nie daj Boże ta nieposłuszna pierś jest większa niż papirus przewiduje.  Trzeba przyciąć tu, przyciąć tam a ja to i nawet po dwa kawałki w jeden wkładałam. No ale ok. Powiedzmy, że jakos sie da to obejść.

Później smażenie...bez oleju. To nie może się udać, jeśli papirus to przestrzeń otwarta. Pierś się poci a jak się poci to i pot wydala, który to ląduje na rozgrzana patelnię. O losie, a patelnie bez oleju i co? Klops. Się przypala. Śmierdzi niemiłosiernie. I zaraz czarny żur otacza patelnię. I śmierdzi jeszcze bardziej.

Nie wspominając o tym, że przełożyć na jedną i na drugą stronę to czysta ekwilibrystyka. W między czasie pierś mi wypadła z pięć razy i musiałam oklejać ją z powrotem.

Także moje doświadczenia papirusowe zdecydowanie prowadzą do wniosku "Nigdy więcej!!". Mam nadzieję, że reklama juz więcej mnie na manowce nie sprowadzi.

A teraz budyń, który uwielbiam ja i Mała i Małż. Cała trójka budyniożerców. Pomyślicie sobie co może być skomplikowanego w budyniu. Ano nic. Właściwie nic i pierwszy raz mi się zdarzyło wczoraj, że budyń mi...nie wyszedł. Skawalił się i już.

//

Budyń jak budyń tylko nie zagotowuje się go a wsypuje na gorące mleko i się macha łapą ile wlezie.Tylko najpierw trzeba odstawić go na minute czy dwie.Odstawiłam, poczekałam minutę, wsypałam i łapą machałam. I co? Z budyń w kupę się zamienił. W kupę kawała. Mój drugi traf na nie. Dziś spróbuje takiego z tradycyjnym sposobem tworzenia;) One zawsze wychodzą;)

4 komentarze:

 1. nienawidzę tego budyniu :> ja używałam tylko do ciasta i się niemiłosiernie gluciło :>

  OdpowiedzUsuń
 2. ten budyn to jakas czysta masakra;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja budyń robiłam już dłuższy czas temu i się udał. Niemniej, co się namachałam to moje i więcej się nie skusiłam. Też wolę tradycyjne :)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 4. :) no jednak ja tez wole tradycje:) moja tradycja mi wczoraj wyszla i byla pyyyyszna:D:D:D:D
  rowniez cieplo pozdrawiam i usmiechu na caly dzien zycze:D

  OdpowiedzUsuń