Nawadnianie roślinki

Kolejna wizyta u lekarza zaowocowała jakże niesamowitym wydarzeniem. Od dziś w Naszym menu jest...antybiotyk. Ale jeśli to ma pomóc i to przetrwamy. Mała niestety stroni nie tylko od jedzenia ale przy okazji i od..picia a nawodnienie organizmu to bardzo istotna kwestia nie tylko ze względu na chorobę ale w ogóle. Na szczęście Nasza Mała ostatnio jeśli cokolwiek pije to jest to woda.

O zaletach wody chyba nikogo nie muszę przekonywać. To ona jest głównym składnikiem Naszego organizmu. W przypadku mężczyzn stanowi ona 60% masy ciała natomiast w przypadku kobiet około 50-55%. Pozwala na doprowadzanie substancji odżywczych do komórek organizmu a ponad to pozwala na regulację temperatury ciała. Stanowi ona część osocza i znajduje się zarówno w komórkach jak i w przestrzeni międzykomórkowej.

Woda to podstawa i pozwala człowiekowi funkcjonować. Bez niej organizm nie jest w stanie przeżyć dłużej niż kilka dni - w zależności od warunków atmosferycznych, wysiłku fizycznego oraz innych czynników. Podczas, gdy bez wody możemy przeżyć jedynie kilka dni bez innych bez innych składników możemy przeżyć znacznie dłużej kilka tygodni a nawet miesięcy.

Chyba więc nie trzeba nikogo przekonywać jak ważne jest nawadnianie Naszych małych roślinek. Dlatego też ja uparcie będę dostarczać i dostarczać wody do Małego organizmu.

A dla tych mam, które pracując wtrącę tylko, że obciążenie pracą, stres, przesuszone powietrze w wyniku działania klimatyzacji czy też długie podróże z domu do pracy powodują wzrost utraty wody z organizmu, więc drogie mamy i my zadbajmy o swoją wodną plantację i nawadniajmy się.

A to kto ile wody potrzebuje, możecie zobaczyć na grafice poniżej...


Czy ktoś jeszcze nie jest przekonany do tego jak woda wpływa pozytywnie na Nasz organizm? Ja wierzę, że Mała dobrze nawodniona będzie silniejsza i będzie lepiej funkcjonować. Bez płynów jej mały organizm nie będzie funkcjonował jak trzeba więc wytaczamy wojnę wodną wirusom i nawadniamy roślinkę!!

A więcej o wodzie i jej cudownych właściwościach możecie znaleźć na stronie European Hydration Institute, czyli dokładnie...tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz