Daj się przyciągnąć do ginekologa

Zaczął się rok 2016. Nowy rok, nowe wyzwania, nowe perspektywy. I nowa szansa dla nas i naszego zdrowia.

Która z was drogie Panie zgłosiła się już do ginekologa na badanie? Która z was poprosiła o skierowanie na usg piersi? Która już zaplanowała cytologię? Która chce się przyjrzeć swoim jajnikom?


„Świadomość potrzeby badań ginekologicznych może ratować życie, to nie jest pusty slogan „daj się przyciągnąć do ginekologa”, ale prawda. Czerwona lina, która jest symbolem tej kampanii nie jest granicą między lekarzem a pacjentką a łącznikiem, który powinien je przyciągać do ginekologa. Badania ginekologiczne są bardzo krótkie, bezbolesne i nie należy się ich bać a skuteczność ich jest naprawdę bardzo wysoka” – powiedział podczas sesji zdjęciowej prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki - Kierownik Katedry i Kliniki położnictwa i ginekologii onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości już po raz siódmy w tym roku przypomina nam kobietom o nas samych. Objawy chorób ginekologicznych często są niezauważane. Początkowe stadium przebiega bezboleśnie, a kiedy już ból się ujawni często jest za późno. Czy warto jest ryzykować?

Dla tych chorób wszystkie jesteśmy takie same, cudowne pole do rozwoju i działalności. Nie dajmy się. Jesteśmy młode, piękne i warte wszystkiego co najlepsze, bez względu na nasz rozmiar, nasz kolor skóry, czy splątane włosy.

Musimy zadbać na początek same o siebie, żeby później ktoś inny też miał okazję zadbać o nas.

Szczęście zaczyna się w naszym zdrowiu, więc drogie Panie nie dajmy się podstępnym chorobom. Zaciągnijmy się do ginekologa.

Ja wybieram się właśnie dziś. Kto ze mną :)?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz